fbpx

Vuosikokouksessa kuuluu jäsenten ääni

Kortesjärven Ylikylän Nuorisoseuran vuosikokous järjestetään 24.3. 2024 klo 19 alkaen. Kokous alkaa kahvituksella. Kutsu kokoukseen lähetetään kaikille jäsenille.

Kortesjärven Ylikylän Nuorisoseuran jäsenet saavat sähköisesti kaikki vuosikokouksessa käsiteltävät materiaalit luettavakseen. Näin seuran hallitus mahdollistaa aidon järjestödemokratian toteutumisen. Jäsen voi tutustua etukäteen ja rauhassa esityslistan asioihin ja halutessaan jo ennen kokousta antaa korjaus- ja kehitysehdotuksia esimerkiksi toimintasuunnitelman sisältöön.

– Toki jäsenen on hyvä tuoda palaute myös itse kokoukseen. Tällä hetkellä sääntömme ei vielä mahdollista etäosallistumista kokoukseen, mutta myös sitä asiaa ollaan kehittämässä tulevaisuudessa, kertoo Kortesjärven Ylikylän hallituksen puheenjohtaja Joonas Autio.

Kortesjärven Ylikylän Nuorisoseuran vuosikokouksen esityslista on jo valmistunut ja se on luettavissa täältä.

Haluatko olla osaltasi mukana päätöksenteossa?

Liity seuran jäseneksi ja maksa jäsenmaksu. Näin saat oikeuden osallistua kokoukseen! Maksun voit hoitaa MobilePayllä, tilisiirrolla tai maksamalla käteisellä ennen kokousta.